BERLİN ALPEREN OCAKLARINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Berlin Alperen Ocakları başkanlığı görevini yaklaşık dört senedir özveriyle sürdüren Adem Karaca görevini Ünsal Tokuç’a devretti.

9 Ocak 2016 Cumartesi Berlin Alperen Ocakları'nın 16. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. ATB Avrupa Türk Birliği Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu da katıldığı devir teslim töreninde Adem Karaca görevini Ünsal Tokuç’a devretti.

Abdullah Sakların sunumunda başlayan toplantı 15. dönem başkanı Adem Karaca'nın teşekkür konuşması sonrası Divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Ysk. Mühendis Hamza Yılmaz, divan katipliğine Dipl.Ing. Ali Şen ve Mahmut Karaca seçildi. Genel Kurul Genel Sekreter Adem Tuncer'in Faaliyet raporu sunumunun ardından Genel Muhasip Adem Sarı'nın sunduğu Muhasebe raporuyla devam edip üyelerin eski yönetimi ibrasıyla yeni yönetimin seçimine geçildi.

Başkanlık için teklif edilen Ünsal Tokuç oy birliği ile 16. dönem için başkanlığa seçildi. Yönetim kurulununda seçilmesiyle yeni başkan Ünsal Tokuç yönetim kurulu adına bir konuşma yapıp, üyelere ve katılımcılara teşekkür etti. Berlin Türk Cemaati başkanı Bekir Yılmaz'da katıldığı bu toplandı kısa bir konuşma yaparak yeni yönetimi kutlayıp başarılar diledi. Final olarak Berlin Alperen Ocakları'nın da bağlı olduğu Avrupa Türk Birliği Federasyonu Genel Başkanı Sayın Erol Yazıcıoğlu bir konuşma yapıp ardından toplu bir resim çekinerek Divan tarafından Genel Kurul tamamlanıp son buldu.

Berlin Alperen Ocakları yeni Yonetimi şu şekilde oluşuyor:
Ünsal Tokuç, Cemal Kurtbecer, Adem Tuncer, Adem Sarı, Necip Temizcan, Alper Karaca, Emre Yıldırım, Hanifi Ince, Murat Boztepe ve Bayram Kılıç.

Teşkilatlarımız